Knauf Knauf

Arvo Pärdi Keskus

Laulasmaa, Eesti

Weiter

Fotograaf: Tõnu Tunnel
  • Fotograaf: Tõnu Tunnel
  • Fotograaf: Tõnu Tunnel
  • Fotograaf: Tõnu Tunnel
  • Fotograaf: Tõnu Tunnel

17. oktoobril 2018. aastal avati kuulsa Eesti helilooja Arvo Pärdi Keskus.

Keskuse arhitektideks on Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano Hispaania arhitektuurifirmast NietoSobejano Arquitectos, S.L.P. Nende töö Tabula tunnistati võitjaks 2014. aastal rahvusvahelisel arhitektuurikonkursil. Arhitektide sõnul inspireeris neid Arvo Pärdi muusika ning nad soovisid saavutada tasakaalu tänapäevase arhitektuuri ja looduse vahel.

Uus hoone on andnud võimaluse ühendada Arvo Pärdi loominguga seotud erinevad tegevusalad, olles samaaegselt tema isiklik arhiiv ning teadus- ja hariduskeskkond, mille peamiseks võtmesõnaks on kuulsa helilooja looming. Arvo Pärdi Keskuses saab korraldada üldhariduslikke programme, meistriklasse, kontserte ja kuulata muusikat. Hoone ehitamise eesmärk oli luua väga heal arhitektuurilisel tasemel hoone, mis peegeldaks Arvo Pärdi loomingut.

Hoone pindala koos arhiivi ja raamatukoguga on 2348 ruutmeetrit koos 140-kohalise saali, näitusesaali, videoruumi, auditooriumite ja töötajate ruumidega. Ehitamisel kasutati ettevõtte Knauf toodetud ehitusmaterjale: laesüsteemi Knauf D126 Cleaneo fumi, mis kaeti akustilise krohviga fumi Akustikputz Fili, Knauf Blue, ja kipsplaate KEK, seina- ja laekarkasse Knauf.

Fotod: Tõnu Tunnel