Knauf Knauf

KIPSkROHVID

Kui uue või renoveeritava hoone karp on valmis, katus peal ja aknad-uksed ees, tuleb valida milliste ruumide seinad vajavad silumist krohvimise abil. Meie soovitame kuivade ruumide seinte ja lagede silumiseks valida kipskrohv. Kipskrohvid on ehitusobjektidel levinud, kuna nii töövõtjad kui tellijad hindavad seda liiki ehitussegude häid omadusi nagu kiire krohvitöö teostatavus ja kuivamine ning kuivamise ajal mahukahanemise puudumine. Kipskrohvid sobivad kõikide normaalse niiskusega ruumide, sh vannitoad ja köögid pindade silumiseks.

Weiter

Kipskrohvide ajalugu ulatub 1960. aastatesse, mil Knauf töötas välja esimese käsitsi paigaldatava krohvisegu Rotband , mida toodetakse tänaseni. 1960. aastate lõpus töötati välja esimene krohvimasinatega valmistatav ja pinnale kandmiseks sobiv krohvivsegu MP 75 , millele hiljem lisandus kergem MP 75L . Kuigi MP 75 tootesarja laiendatakse jätkuvalt, on algne MP 75 endiselt kõige populaarsem kipskrohv. See krohv on ideaalne aluspind praktiliselt igat tüüpi viimistluskihtide nagu värvid, tapeedid, keraamilised plaadid jaoks.

Krohvikiht on suurepärase survetugevusega, mis võimaldab seda kasutada ka ruumides, kus on suurem mehaaniline mõju seintele, näiteks ühiskondlike hoonete koridorides ja saalides, koolides, lasteaedades jms. Nõudlus kipssegude järele on tingitud nende lihtsast töödeldavusest, suurepärasest nakkuvusest mineraalsete pindadega, laiast kasutusalast, keskkonnasõbralikkusest ja suhteliselt madalatest pinna viimistluskuludest. Lisaks tagab Knauf krohvisegudele kõrge kvaliteedi.

Iga kipssegu tooraineks on looduslik kipsikivi, mis moodustab umbes 95% valmissegu mahust. Ülejäänud 5% mahust sisaldab muud liiki mineraalseid täiteaineid ja polümeerseid lisandeid. Need lisaained võimaldavad reguleerida iga toote eriomadusi, nagu erikaal, pinnale kantava kihi paksus, tugevus, kõvenemisaeg jne. Karjäärist pärit looduslik kips sisaldab ka lisandeid, mis mõjutavad segu värvi, mistõttu kipssegu värv võib varieeruda valgest või hallist kuni roosa ja isegi punaseni. Need lisandid ei mõjuta kipsi füüsikalisi omadusi.

Kui ehitusprojekti on märgitud ainult krohvi tüüp nagu kipskrohv, tuleb arvestada, et Knauf toodab erinevaid kipskrohvide kuivsegusid. Sobiva krohvisegu valimisel tuleb arvesse võtta, kas krohvida tuleb seinu või ka lagesid ja kas töö teostatakse käsitsi või krohvipumbaga. Vastavalt sellele tuleb valida sobiv kuivsegu Rotband , Goldband , MP 75 või MP 75L hulgast. (Please make all link active)

Kipskrohvide eelised:

1. Tugev ja plastne: ei murene ega purune isegi siis, kui peate naela seina lööma.

2. Universaalne: sobib ka vannituppa, kööki.

3. Ökonoomne: materjalikulu ja tööaeg on väiksemad kui lubitsementkrohvidel.

4. Usaldusväärne: hea nakkuvus kõikide pindadega.

5. Kiire kuivamine: umbes 10 - 14 päeva pärast saab teha pinna viimistlemist.

6. Madal soojusjuhtivus: aitab luua hubasuse tunnet.

7. Põlemiskindel: vabastab kuumuse mõjul veeauru.

8. Ühtlustab siseruumide mikrokliimat: imab niiskust niiskel ajal ja vabastab kuival ajal.