Knauf Knauf

Käsikrohvid

Kipskäsikrohve kasutatakse kohtades, kus ole piisavalt ruumi ehitustehnikaga toimetamiseks ja suurema koguse materjali ladustamiseks nagu üksikute korterite või ruumide renoveerimine. Sageli paiknevad sellised objektid korrusmajade kõrgematel korrustel, kuhu ligipääs tavalise liftiga ei võimalda muud kui vaid materjalide kohaletoimetamist. Kipskäsikrohvide paigaldamine võib vabalt olla nn. ühemehetöö, kus materjali tarne, ladustamine, valmis segamine ja paigaldamine on ühe töötaja poolt tehtav. Kuna segamiseks kasutatav segutrell vispliga ei ole mahult suur on võimalik töid teostada suhteliselt kitsastes oludes.

Weiter

KUIDAS TÖÖD TEHA? Samm 1. Pinna ettevalmistamine

Enne kipskrohvi pealekandmist tuleb aluspind selleks ette valmistada. Esiteks puhastatakse alus lahtistest osakestest, mustusest ja tolmust. Oluline samm on sobiva kruntimisvedeliku valimine. Enne krundi valimist on vaja kindlaks määrata aluspinna vee imamisvõime. Betoon ja tsementkrohv on väheimavad pinnad. Nende nakkuvust on vaja suurendada nakkekrundiga Betokontakt . Keraamiline tellis, silikaattellis ja poorbetoon on suure veeimavusega – need on vajalik kruntida veeimavust vähendava kruntimisvahendiga Stuc-Primer .

Samm 2. Segamine

Kipskrohvid Rotband ja Goldband on käsitsi krohvimiseks. Need on poole lühema töötlemisajaga (u 1,5 tundi veega segamisest) kui masinkrohvid (u 3 tundi). Valada 30 kg kott Rotbandi või Goldbandi kuivsegu ~17 l puhta külma veega seguvanni ja segada aeglaselt pöörleva segutrelliga kuni moodustub ilma tükkideta sobiva konsistentsiga mört.

Samm 3. Krohvimördi pealekandmine

20 minuti jooksul pärast segamist tuleb mört kanda pinnale ja profiillatiga tasandada.

Samm 4. Tasandamine

Umbes 40-60 minuti pärast (olenevalt tahkumisest) tasandatakse pind profiillatiga, kuni saadakse kergelt poorne pind. Pinna tegemisel plaatimise jaoks tohib seda ainult lõigata ja tasandada (mitte siluda švammhõõruti ega pahtlilabidaga), see peab jääma kare!

Samm 5. Pinnatöötlus käsnaga

Pärast krohvi piisavalt kõvastumist (muutub matiks) pind niisutatakse hõõrudes seda märja (aeg-ajalt vette kastes) poorse käsnhõõrutiga. Nii tasandatakse pinda ja tuleb krohvikihi pinnale peene fraktsiooniga materjal.

Või pühkimistehnika

Kui soovitakse saada harjatud mustriga pinda, siis peale krohvi švammiga niisutamist ja hõõrumist, kui on pinnale tekkinud piisavalt vedelat kreemjat materjali, siis saab seda siluda harjaga soovitud mustriks.

Samm 6. Või pinna tasaseks silumine

Peale krohvi pinna kuivamist tahkeks, tasandatakse see laia liibi või pahtlilabida abil. Nii täidetakse poorid ja kõrvaldatakse väikesed pinnadefektid. Et krohv kiiremini kuivaks, tuleb tagada hea ventilatsioon.

TOODE

Samuti võivad Teid huvitada: Masinkrohvid

Masinkrohvid

Masinkrohvid

Loe edasi