Kipskäsikrohve kasutatakse kohtades, kus ole piisavalt ruumi ehitustehnikaga toimetamiseks ja suurema koguse materjali ladustamiseks nagu üksikute korterite või ruumide renoveerimine. Sageli paiknevad sellised objektid korrusmajade kõrgematel korrustel, kuhu ligipääs tavalise liftiga ei võimalda muud kui vaid materjalide kohaletoimetamist. Kipskäsikrohvide paigaldamine võib vabalt olla nn. ühemehetöö, kus materjali tarne, ladustamine, valmis segamine ja paigaldamine on ühe töötaja poolt tehtav. Kuna segamiseks kasutatav segutrell vispliga ei ole mahult suur on võimalik töid teostada suhteliselt kitsastes oludes.
Enne kipskrohvi pealekandmist tuleb aluspind selleks ette valmistada. Esiteks puhastatakse alus lahtistest osakestest, mustusest ja tolmust. Oluline samm on sobiva kruntimisvedeliku valimine. Enne krundi valimist on vaja kindlaks määrata aluspinna vee imamisvõime. Betoon ja tsementkrohv on väheimavad pinnad. Nende nakkuvust on vaja suurendada nakkekrundiga Betokontakt . Keraamiline tellis, silikaattellis ja poorbetoon on suure veeimavusega – need on vajalik kruntida veeimavust vähendava kruntimisvahendiga Stuc-Primer .
Kipskrohvid Rotband ja Goldband on käsitsi krohvimiseks. Need on poole lühema töötlemisajaga (u 1,5 tundi veega segamisest) kui masinkrohvid (u 3 tundi). Valada 30 kg kott Rotbandi või Goldbandi kuivsegu ~17 l puhta külma veega seguvanni ja segada aeglaselt pöörleva segutrelliga kuni moodustub ilma tükkideta sobiva konsistentsiga mört.