Knauf Knauf

Lagede heliisolatsioon

Weiter

LISAKS ÕHUMÜRA ISOLATSIOONILE MÄÄRATAKSE VAHELAGEDE KORRAL KA LÖÖGIHELI ISOLATSIOONIINDEKS.

Lisaks õhumüra isolatsioonile Rw määratakse vahelagede korral ka löögiheli isolatsiooniindeks Ln,w.

Selleks paigaldatakse standardi kohane haamrikestega masin põrandale, lülitatakse tööle ning mõõdetakse alumises ruumis mitu detsibelli kostab läbi vahelae.

Mida väiksem löögiheli väärtus, seda vähem kostab läbi.

Kõige tõhusam variant raudbetoonvahelae või puitvahelae nii õhumüra kui löögiheli hea isolatsiooni saavutamiseks on paigaldada vahelae peale ujuv kipsvalupõrand ja alla kipsplaatlagi.

MASSIIVSED RAUDBETOONVAHELAED

- Vahelae müraisolatsiooni parandamiseks on kõige efektiivsem ujuvpõrand, mille all olev isolatsioonikiht isoleerib müra ülekande kandvale laele.

- Vahelae alumisele poolele sobib paigaldamiseks kummipuksidega akustiliste U-riputite ja CD-profiilide abil kipsplaatlagi nt D112.

- Vahelae ja kipsplaatlae vahe peaks jääma vähemalt 50 mm vahe, mis on soovitav täita mineraalvillaga.

- Kipsplaatlae tihedus on vajalik hea heliisolatsiooni jaoks. Lakke ei tohi jääda läbivaid avasid ega tühje plaadivuuke.

Vaheseinakitiga tuleb täita kõik külgnevad vuugid.

Õhu- ja sammumüra isolatsiooni andmed ilma ja koos ujuvpõrandaga FE või Brio ja erinevate kipsplaatlagedega 140 mm paksuse, u 320 kg/m² raudbetoonvahelae näitel asuvad vihikus Knauf D11 „Kipsplaatlaed“ lk 12 ja ainult kipsplaatpõrandate kohta ka vihikus F12 „Kipsplaatpõrandad lk 10.

PUITVAHELAED

Vaatamata väiksemale massile saab ka puitvahelae ehitada hea mürapidavusega. Näiteks:

- Puittaladel 80x240 mm vahelae, mis on pealtpoolt kaetud 22 mm puitlaastplaadiga, ilma villata ja on altpoolt lahtine: õhumüra isolatsiooniindeks Rw on 27 dB ja löögimüratase L'n,w 90 dB.

- Täites talade vahe 120 mm villaga, lisades peale ujuvpõranda Knauf Brio 18 mm koos 10 mm puitkiudplaadiga, paigaldades allapoole kipsplaatlae 12,5 mm standardplaatidest on: õhumüra isolatsiooniindeks R'w 60 dB ja löögimüratase Ln,w 53 dB.

- Kattes 22 mm puitlaastplaadiga kaetud vahelae hoopis ujuva kaltsiumsulfaatsegust FE-valupõrandaga, mille paksus on 35 mm, mille all on 15 mm paksune sammumüraplaat koos 12,5 mm paksuse kipsplaadiga (valuaegseks liikumiseks) on: õhumüra isolatsiooniindeks Rw 68 dB ja löögimüratase Ln,w 49 dB.

- Lisades FE_valupõrandaga vaheale alla kahekordse kipsplaatkattega lae (Knauf White 12,5 mm + Knauf Blue 12,5 mm), paraneb müraisolatsioon tasemeteni: õhumüraisolatsiooniindeks Rw 71 dB ja löögimüratase väheneb Ln,w 44 dB-ni.

Üldised reeglid on:

- FE-valupõrand (Knauf FE 50, minimaalne paksus 35 mm, u 75 kg/m²) on valatav puitvahelae peale kui omakaalust ja koormusest tingitud lae läbipaine on vähem kui 1:300.

- Ka kipsplaatidest ujuvpõrand vähendab löögimüra ja parandab õhumüra isolatsiooni.

- Ujuvpõrand koos kipsplaatlaega tagab parima müraisolatsiooni.

- Mida paksem ja mitmekihilisem on vahelae konstruktsioon, seda parem on müraisolatsioon.

- Erikõvad kipsplaadid (KEK, Blue) võrreldes standardplaadiga suurendavad müraisolatsiooni tänu nende suuremale massile.

- Heliisolatsiooniplaat Silentboard tänu kahekordsele massile on parim müraisolatsiooniks lagedes ja seintes.

KIPSPLAATLAGEDE LAHENDUSED

Variant 1

Ühekihilise karkassiga CD 60/27/06 kipsplaatlaed (D112).

Sellisel juhul tuleb profiilid kinnitada U-riputitega, võimalik riputuskõrgus kuni 125 või 200 mm (sõltuvalt U-riputist).

Variant 2

Kande- ja hoideprofiilidest CD 60/27/06 mm kipsplaatlaed D112.

Kui riputite vahele on vaja üle 1,2 m vahesid, siis kandeprofiilidega UA 50/40/2 mm saab suurendada kuni 2,6 meetrini.

Variant 3

Kande- ja vaheprofiilidest CD 60/27 kipsplaatlagi D113, mille aluskarkassi paksus on 30 mm.

Variant 4

Kandvatest seintele kinnituvatest CW- või UA-profiilidest kipsplaatlaed D131.

ÜLEVAADE KIPSPLAATIDEST

 • White GKB

  White GKB

  Standardkipsplaat, EN 520 tüüp A.
  Mõeldud ilma erinõueteta kipsplaatseinte ja -lagede
  katmiseks.
  vaata toodet
 • Silentboard

  Silentboard

  Kahekordse tihedusega spetsiaalne kipsplaat, tüüp DFR, kõrgema heliisolatsiooniga seinte ja lagede katmiseks, eriti sobiv, kui on vaja väiksemat konstruktsiooni paksust. vaata toodet
 • Red GKF

  Red GKF

  Tuletõkkekipsplaat, EN 520 tüüp DF.
  Mõeldud tuletõkkeseinte ja -lagede katmiseks. Tänu
  standardkipsplaatidest suuremale massile tagab ka parema heliisolatsiooni, kuid siiski
  vähem kui erikõvad kipsplaadid.
  vaata toodet
 • KEK

  KEK

  Suurema painde- ja pinnatugevusega ning tules normitud koospüsivusega kipsplaat, tüüp DFIR. Mõeldud seintele ja lagedele, kus on vajalik tulepüsivusklass, suurem vastupidavus ja parem heliisolatsioon. vaata toodet
 • Blue GKFI

  Blue GKFI

  Suurema painde- ja pinnatugevusega, tules normitud koospüsivusega niiskuskindel kipsplaat, tüüp DFH2IR. Mõeldud seintele ja lagedele, kus on vajalik tulepüsivusklass, niiskuskindlus, suurem vastupidavus ja parem heliisolatsioon. vaata toodet