Süvakrundid
Need on krundid, mis tungivad aluspinda selle omadusi parandades. Sellised krundid koosnevad väga peenetest (0,0005 mm) dispersiooniosakestest, mis tungivad sügavale pinna sisse. Need krundid ei sulge aluspinna poore, mistõttu selle difusiooniomadus peaaegu ei muutu. Tüüpiline sügavkrunt on Knauf Tiefengrund , mida kasutatakse enne plaatimist, põranda tasandamist, seinte ja lagede pahteldamist, tapeedi liimimist.
Nakkekrundid
Nakkekrundid moodustavad aluspinnale nakkekihi. Selline krunt võib sisaldada kvartsliiva, mille abil saab kareda pinna. Samuti võib koosneda kleepuvast materjalist, millele järgnev viimistluskiht nakkub tugevalt.
Üks tuntumaid nakkekrunte on Knauf Betokontakt . Seda krunti kasutatakse tavaliselt enne kipskrohvidega krohvimist sildedatel mitteimavatel pindadel nagu:
- Monoliitbetoon
- Raudbetoonlaed
- Betoonkonstruktsioonid
Knauf Spezialhaftgrund on nakkekrunt, mida lahjendatakse vastavalt aluspinna liigist enne keraamiliste plaatide liimimist või põranda tasandusvalu vähese veeimavusega aluspinnale. Seda krunti kasutatakse kõige sagedamini enne plaatimist või tasandusvalu järgmistel pindadel:
- Tihe betoon
- Tsemendiplaadid
- Vana keraamiline plaat
- Mosaiikbetoon
Veeimavust ühtlustavad krundid
Need krundid vähendavad ja ühtlustavad aluspinna imavust ning tagavad krohvi ja pahtli ühtlase kuivamise hoides ära krohvisegust vee imendumise aluspinda. Imendumist reguleerivad krundid koosnevad 0,0015 mm dispersiooniosakestest, mis moodustavad pinnale kile, kuid ei sulge aluspinna poore, mistõttu selle difusiooniomadus jääb peaaegu muutumatuks. Kui krundile lisada pigmente, saab katmise järel pinna värvi intensiivsuse abil hinnata krunditud pinna veeimavust.
Seda liiki tüüpiline krunt on Knauf Stuc-Primer , mida kasutatakse kõige sagedamini järgmistel pindadel:
- Poorbetoonkividest müüritised.
- Silikaattellistest müüritised.
- Keraamilistest tellistest müüritised.
- Kips-, lubi-, lubitsementkrohvid.
Blokeerivad krundid
Need on kruntvärvid, mis vähendavad aluspinnast koltumisainete eraldumist ja tungimist pinnale nagu ligniin kipsplaatide korral. Krunt moodustab mittepoorse kile, et vältida selliste ainete läbi tulekut. Tüüpilised tooted on Sperrgrund ja Putzgrund . Need tekitavad viimistluskihi ja aluspinna vahel blokeeriva kile.