Knauf Knauf

Viljandi Riigigümnaasium

Viljandi, Eesti

Weiter

Viljandi Riigigümnaasium

Eesti Sisearhitektide Liit tunnustas tänavu 17. aprillil Eesti parimaid sisearhitekte ning nende 2013. aasta loomingut Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis, kus anti üle preemiad parimate tööde eest ja avati aastapreemiale kandideerinud tööde näitus.

Aastapreemiale kandideeris kokku 54 tööd, millest žürii valis välja 27 nominenti. Kokku anti välja viis preemiat, sealhulgas kaks preemiat parima avaliku ruumi projekteerimise eest.

Ühe 2013. aasta parima avaliku ruumi preemia sai VILJANDI RIIGIGÜMNAASIUMI sisekujundus, mille autorid on Pille Lausmäe, Kerli Lepp, Kristina Roots sisearhitektibüroost Pille Lausmäe SAB.

“Välis- ja sisearhitektuuri ühtsus, samade ja väheste materjalide ning värvilahenduste kasutus moodustavad hästi mõjuva ja töötava koosluse. Kõik on lihtne ja loomulik ning detailideni läbi mõeldud. Suur avatud mitmefunktsiooniline ruum justkui propageeriks kaasaegset avarat maailmapilti ja mõttelaadi,” ütles aastapreemiate žürii esimees Tiina Mang.

Meie jaoks on ülalnimetatud hoone sisearhitektuuri tunnustus tähtis, kuna kõikide klassiruumide ja mitme üldkasutatava ruumi laed ehitati meie süsteemlahenduste järgi ja kuhu paigaldati umbes 650 m² perforeeritud kipsplaate Knauf Danoline Desingpanel 900x2400 mm, mis on 4x14 mm augustusega Tangent.