Knauf Knauf

Muba

Weiter

1. septembril 2022 avas uksed Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA, kuhu kuulusid Tallinna Muusikagümnaasium, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ja Tallinna Balletikool.

Uues õppehoones on 120 muusikakabinetti, kokku üle 100 klaveri, kuus tantsustuudiot, suur saal 450 istekohaga, kaks kammertuba ja black box, kaks akustikaga helistuudiot, bassein ja siseaed.

Iga muusikakabineti ja tantsustuudio lagede ning seinte katmisel on kasutatud 10 mm ümaraugustusega perforeeritud kipsplaate Cleaneo Akustik , millede augustus on kaetud tagaküljel oleva musta värvi akustilise kangaga.

Selliseid plaate ei valinud arhitekt juhuslikult. Esiteks sobivad need suurepäraselt skandinaaviapärase interjööri loomiseks, teiseks tagab akustiliste plaatidega Cleaneo Akustik kaetud pind klassiruumides vajaliku järelkõla kestuse, mis võimaldab õpilastel keskenduda ning kolmandaks on ka perforeeritud kipsplaatidest pind hiljem alati üle värvitav.

Kokku kasutati ehitusel üle 20 tuhande meie toodetud erikõva, tuletõkke ja perforeeritud kipsplaadi.

MUBA arhitektid on Atelier Thomas Pucher ja 3+1 Arhitektid, sisearhitektuuri projekteerisid T43 Interior Architects ja maastikuarhitektuuri TajuRuum.

Ehituse peaettevõte oli Merko Ehitus Eesti AS.

SEOTUD TOOTED