Knauf Knauf

Skyline residence

Tallinn, Eesti

Weiter

Skyline residence'i elamukompleks kõrgub Tallinna kesklinna kohal. Akendest avaneb eksklusiivne vaade linnale ja Soome lahele. Elamukompleksi paljud omadused vastavad tänapäeva hellitatud ostja nõudmistele. Lisaks uhkele vaatele saavad majaelanikud nautida suuri rõdusid, mille keskmine pindala on 10 m2, ning kõige ülemisel korrusel on rõdu maksimaalseks pindalaks isegi 80 m2. Veel üks elamukompleksi eelis peitub selle asukohas – vaid mõne minuti kaugusel on Tallinna Lennujaam, kesklinn ja Kadrioru park.

Hoone on projekteerinud arhitekt Andri Kirsima ja ehitanud ehitusettevõte Mapri Projekt.

Hoone arhitektuurne idee tugineb tüüpsetele plastilise vormiga tornidele, mida ühendab 1.korruse osas parklat ja maa-aluse korruse sissepääsupandust kattev varikatus, millele on rajatud kõrghaljastusega katuseterrass.

Fassaadi-ideena oli peaeesmärk vältida tüüpsetest tornidest vaikimisi tulenevat visuaali liigset ning üheülbalist kordumist, mis on lahendatud tornide orientatsiooni kerge muutmisega ning tornide lainetavat plaanikuju järgivate klaasfassaade liigendavate rõdujoonte paksuse muutumisega torni keskosas, mille tegelikkuses langev joon muutub tänu optilisele efektile lähivaates ülemistel korrustel tõusvaks, andes hoonele niiöelda ajas ja ruumis muutuva fassaadi, mida omakorda võimendab plaanikujust tulenev fassaadipinna ruumilisus.

Kuid kõige olulisem on, et Skyline residence’i elamukompleksi ehitamisel on kasutatud Knaufi materjale. Hoonele paigaldati horisontaalsete tuulutusroovidega ventileeritav Aquapanel Outdoor süsteem ja paneelid kaeti valget tooni silikoonkrohviga Knauf Conni 2,0 mm. Kumeraks painutatud Aquapanel Outdoor võimaldas teha hoone nurkadele kumerad pinnad raadiusega 1,6 m

Üldpind: 18452.8 m²