Knauf Knauf

Soklite soojustamine

Weiter

Sokli soojustamise 5 etappi

Olgu see niiskus, külm, lumi või mõni löök - hoone sokkel peab vastu pidama. Tänu lisatud tugevdavatele kiududele ja veehülgavusele sobib Knauf SM700 ka soklis, nii soojustusplaatide kleepimiseks kui ka pinna armeerimiseks.

Etapp 1

Aluspinna ettevalmistamine enne sokli viimistlemist

Kontrollida, et pind oleks kandev, kuiv, sile, tolmu-, õliplekkide vaba ning ilma lahtiste kihtideta. Vajadusel pesta survepesuriga ja lasta kuivada.

Pind kruntida. Krunditud pind peab kuivama vähemalt 12 tundi.

Juhul, kui sokkel on kaetud bituumenisolatsiooniga, saab soojustusplaate liimida ilma täiendava kruntimiseta.

Etapp 2

Mördi valmistamine

Segada SM700 30 kg koti sisu ~ 8,2 l puhta veega, segada umbes kuni 2 minutit, kuni tekib ilma klimpideta sobiva konsistentsiga mört. Segamiseks kasutada puhast vett!

Sokli soojustusplaatide liimimine
  • Kogu pinna katmise meetod
  • Isolatsiooniplaatide liimimine

Etapp 3

Sokli soojustusplaatide liimimine

Punkt-serv meetodiga

Kanda plaatidele nii palju liimsegu, et plaadi nakkepind sokliga oleks ≥ 40%.

Kanda segu u 5 cm laiuse ribana ümberringi soojustusplaadi pinna servaosale ja lisaks plaadi keskele 3 peopesa suurust pätsikest. Sõltuvalt pinnast (vana krohv, värv, paks bituumenkiht jne) vajavad isolatsiooniplaadid paksusega ≥ 150 mm lisaks maapinnast kõrgemal tüüblitega täiendavat kinnitamist.

Kogu pinna katmise meetod

Paksu bituumenist aluspinna korral võib liimi kanda ka kogu isolatsiooniplaadi pinnale. Sellisel juhul ei ole paksusega ≥ 150 mm soojustusplaatide maapinnast kõrgemal tüüblitega kinnitamine vajalik.

Etapp 4

Armeerimiskihi tegemine

Lisage suurusega 300x500 mm armeerimisvõrgust tükid diagonaalselt avauste nurkade kohale. Seejärel paigaldage armeerimisvõrk armeerimiskihi välimise kolmandiku sügavusele kogu pinna ulatuses. Armeerimisvõrkude vahelised liitekohad, teha servade ülekattega vähemalt 100 mm. Lõpuks peab olema kogu armeeritav pind kaetud seguga SM700 . Armeerimiskihi paksus sokli piirkonnas peaks olema vähemalt 5-7 mm.

Etapp 5

Viimistlus

Armeeritud pind peab enne katmist viimistluskrohviga või värvimist kivistuma ning kuivama. Viimistluskrohviga võib katta mitte varem kui 7 päeva pärast.

Kui soovitakse värvida, on pärast süvakrundiga Knauf Tiefengrund kruntimist soovitatav kanda 2 kihti isepuhastuva omadusega silikoonvaigul põhinevat fassaadivärvi Knauf Autol või siloksaanisisaldusega fassaadivärvi Knauf Fassadol TSR , mis sobib ka tumeda värvitoonina katmiseks.

Kõigile pinnase või kruusaga kokku puutuvatele krohvipindadele pärast nende kõvenemist ja kuivamist kanda vundamendikate.

Tooted